Turniej Modernity Cup – rocznik 2010/11

W hali w Piekarach koło Krakowa 16 drużyn rocznika 2010 i 2011 rozegrało nietypowy turniej piłkarski. W imprezie zorganizowanej przez Akademię Fiesta nie liczyły się bowiem wyniki, ale przede wszystkim zabawa.

Zmagania toczyły się równolegle na dwóch boiskach, dzięki czemu młodzi piłkarze mieli dużo gry i mało przerw. – Z naszego doświadczenia wynika, że dzieci w wieku 3–7 lat szybko się regenerują. Siedzenie na trybunach i czekanie na mecz jest wskazane, ale raczej od 9, 10 roku życia, a mniejsze dzieci powinny mieć krótsze przerwy i rozgrywać jak najwięcej meczów” – uważa Tomasz Kaleta, prezes Akademii Fiesta. – Mecze były zacięte, w szybkim tempie i każdy chciał wygrać. Nie zabrakło uśmiechu u małych piłkarzy, widoczne były także łzy i sportowa złość.

Dzięki wsparciu firmy Modernity wszystkie dzieci zostały nagrodzone. – Wiemy, ile radości sprawiają im medale. To ogromna motywacja do trenowania – dodaje Kaleta. W turnieju wystąpiły: Akademia Piłkarza Grzegorz Mielcarski, AS Progres Kraków, Clepardia Kraków, Football Academy Zawiercie, Górnik Zabrze, LKS Wolanka Wola Filipowska, UKS Kazimierz Niepołomice, WLKS Krakus Swoszowice, Akademia Fiesta, Bronowianka Kraków, GKS Katowice, Górnik Zabrze, LKS Wolanka, Wisła Kraków, Wisła II Kraków, Wawel Kraków.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków (http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,35800,21051809,w-turnieju-modernity-cup-wygrali-wszyscy-wygrali.html)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego turnieju. Autorem wszystkich zdjęć jest Łukasz Żołądek (https://www.facebook.com/LukaszZoladekFotografia), któremu gorąco dziękujemy za udostępnienie zdjęć.

Modernity Cup Piekary