HMK – rozgrywki juniorów

W sobotę 09.03.19 odbył się mecz naszej drużyny juniorów z zespołem Krakus Nowa Huta. Stawką tego spotkania było zajęcie pierwszego miejsca w grupie w rozgrywkach halowych. Wiadomo było już przed spotkaniem, iż juniorzy z Nowej Huty posiadają baaaardzo mocny zespół, jednak nasi chłopcy nie mieli nic do stracenia, gdyż awans do dalszych rozgrywek wywalczyli sobie już w poprzednich wygranych wszystkich swoich meczach. Mecz od początku był bardzo wyrównany i długo utrzymywał się wynik remisowy 1-1 (gol dla Swoszowic Dawid Góra), jednak z upływem czasu inicjatywę przejmowali rywale. Spotkanie było bardzo ostro i zacięte. Dowodem na to jest podwójna jednoczesna dwuminutowa kara dla graczy obydwu drużyn (z naszej strony Kacper Rudnik) oraz interwencja lekarza, który musiał przeprowadzić badanie naszego obrońcy Daniela Stefanika, który ucierpiał po brutalnym faulu bramkarza przeciwnej drużyny. Finalnie Mecz zakończył się przegraną naszej drużyny 6-1. Wynik dla Nowohucian mógł być wyższy, gdyby nie dobra postawa Jana Wydziałkiewicza w bramce. Zastanawia fakt, że jak tak ostro wyglądał mecz o przysłowiową czapkę gruszek, to strach pomyśleć co będzie dalej:). Do góry głowa chłopaki, dajcie z siebie wszystko w ćwierćfinale.