Mecz na wodzie czyli Krakus Swoszowice – Gaj Gajowianka.

W bardzo trudnych warunkach toczone było dzisiejsze spotkanie (28.04.2019).

Przy padającym ciurkiem deszczu stanęły naprzeciwko siebie drużyny Juniorów ze Swoszowic i Gaju. Mecz toczony w pierwszych minutach był bardzo spokojnie i żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy. Niespodziewanie goście z Gaju objęli prowadzenie po błędzie obrony naszej drużyny. Po tym zdarzeniu, nasi zawodnicy uporządkowali grę i stwarzali coraz częściej zagrożenie pod bramką rywali. Najlepiej wychodziły nam stałe fragmenty, gdyż właśnie po rzutach rożnych potrafiliśmy wyjść na prowadzenie 2-1 po golach Adama Dzierżaka oraz Dawida Góry. Po pierwszych 45 minutach 2-1 dla Krakusa. Po przerwie nasza drużyna podwyższyła wynik na 3-1 po strzale niezawodnego Dawida Góry, jednak później znów nieporozumienie w linii obrony i podyktowany rzut karny na bramkę zamienił zawodnik Gajowianki. Od tej pory to już dominacja naszej drużyny pod każdym względem. Do bramki rywali trafili jeszcze Dawid Góra (2x), Adam Dzierżak, Oskar Kmiecik i Kacper Rusin. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8-2 dla Krakusa – Gratulacje!

Na wyróżnienie zasłużył nasz lewy obrońca Adam Dzierżak za dwa gole zdobyte strzałami głową oraz za solidność w obronie.
Krakus-Gajowianka 8-2 (2-1), bramki: Góra 4, Dzierżak 2, Kmiecik, Rusin
Krakus: Wydziałkiewicz (46′ Pitala),Tylek (46′ Rusin), Fryczek, Rudnik, Dzierżak, Dębowski, Filipek, Kmiecik, Kasprzycki, Kozioł, Góra.