Piknik „Pożegnanie lata z Krakusem”

Piknik z Krakusem-Pożegnanie Lata 2019

W sobotę 07.09.2019r na obiekcie sportowym WLKS Krakus odbył się rodzinny Piknik. W tym dniu niewiadomą, była tylko pogoda, a pozostały plan dnia prezentował się bardzo aktywnie i atrakcyjnie. Wszyscy uczestniczy mogli skorzystać z dmuchawców, gier i zabaw ruchowych, bufetu, miasteczka rowerowego, placu zabaw, nauki gry Frisbee i wiele innych. Dzięki uprzejmości OSP Podstolice, każdy w tym dniu mógł zostać strażakiem.

Najistotniejszym punktem Pikniku, był jednak Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o „Puchar Krakusa” (rocznik 2010 i młodsi). Patronat Honorowy nad turniejem objął Rafał Komarewicz – wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa. Na naszym stadionie zagrały takie zespoły jak: RKS Garbarnia, Akademia Piłkarska Wieliczka, Cracovia, Millenium Skawina, PUKS Karol Wadowice, Pcimianka Pcim, Szkółka Piłkarska BOREK oraz gospodarz imprezy WLKS Krakus. Zwycięzca całego turnieju została drużyna Pcimianki Pcim, która zaprezentowała duże zaangażowanie i determinację sportową. Oczywiście, każdego cieszą zdobywane punkty i bramki, jednak na pierwszym miejscu cały czas była dobra zabawa i gra fair-play.

Wyniki:

I kolejka

Krakus – Borek 1-3

Cracovia – Garbarnia 0-1

Wieliczka – Karol 3-0

Pcimianka – Milenium 2-1

II kolejka

Krakus – Garbarnia 2-3

Karol – Borek 1-2

Cracovia – Milenium 0-1

Wieliczka – Pcimianka 1-2

III kolejka

Krakus – Karol 1-1

Milenium – Garbarnia 3-1

Pcimianka – Borek 3-0

Cracovia – Wieliczka 0-4

IV kolejka

Krakus – Milenium 2-2

Pcimianka – Karol 4-0

Wieliczka – Garbarnia 2-0

Cracovia – Borek 0-4

V kolejka

Krakus – Pcimianka 2-5

Wieliczka – Milenium 6-0

Cracovia – Karol 0-3

Garbarnia – Borek 2-2

VI kolejka

Krakus – Wieliczka 1-5

Cracovia – Pcimianka 0-4

Milenium – Borek 2-1

Karol – Garbarnia 3-2

VII kolejka

Krakus – Cracovia 0-0

Wieliczka – Borek 2-0

Pcimianka – Garbarnia 5-2

Milenium – Karol 3-2

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. Pcimianka Pcim
  2. Akademia Piłkarska Wieliczka
  3. Milenium Skawina
  4. Szkółka Piłkarska Borek Kraków
  5. Karol Wadowice
  6. Garbarnia Kraków
  7. Krakus Swoszowice
  8. Cracovia Kraków

Wyróżnienia indywidualne:

Najskuteczniejszy Zawodnik

KSAWIER STRÓŻAK (Pcimianka) – 15 bramek

Najlepszy Zawodnik

WIKTOR SKRZECZYŃSKI (Wieliczka)

Najlepszy Bramkarz

JAKUB TALAGA (Pcimianka)

Wielkie podziękowania również należą się dla MPEC Kraków za wsparcie finansowe całej imprezy. Dzięki takim instytucjom, możemy pozytywnie myśleć o organizacji naszych działań i rozwoju młodych sportowców.

Miłym akcentem turnieju, była również osoba Gerarda Juszczaka, który pracował w takich klubach jak: Korona Kielce, Lech Poznań oraz w Reprezentacji Polski w kadrze Adama Nawałki. Cieszymy się, że od tego roku, możemy wspólnie działać w WLKS Krakus. Mamy nadzieję, że zawodnicy z naszego klubu już wkrótce będą zasilać szeregi klubów markowych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, sponsorom, wolontariuszom i tym, których nie wymieniliśmy, za przygotowanie i przeprowadzenie całej imprezy. Szczególne DZIĘKUJĘ dla Pana Antoniego Fryczka – Sekretarza Miasta Krakowa za swoją obecność i aktywność w działaniach WLKS Krakus. Mamy nadzieję, że z roku na rok będzie jeszcze lepiej i każdy będzie chciał do Nas wracać.

Do zobaczenia…

ZB

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pikniku „Pożegnanie lata z Krakusem” oraz ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego „O puchar Krakusa” dla rocznika 2010.

« z 4 »