Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

„Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej”

Od Skrzata do Młodzieżowca

W dniach 07 do 08.12.2019, został zorganizowany przez WLKS Krakus, Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej pod nazwą: Od Skrzata do Młodzieżowca. Celem turnieju było promowanie dyscypliny, jaką jest piłka nożna oraz aktywne spędzanie wolnego czasu, jak również kształtowanie właściwej postawy dzieci i młodzieży, jako zawodników i kibiców. W procesie szkolenie dzieci i młodzieży ważna jest systematyka i długofalowość. Każdy trener pragnie mieć w swojej kadrze zawodników, którzy grają na najwyższych szczeblach rozgrywkowych. Wszystko jednak rozpoczyna się na samym dole, czyli Skrzatów, gdzie trzeba w umiejętny sposób, przekazać radość i chęć do piłki nożnej.

Turniej został podzielony na dwa etapy. Pierwszy w sobotę 07.12.2019 dla zespołów Skrzatów, został rozegrany na hali w SP 151. W turnieju uczestniczyło 8 zespołów, ponad 80 najmłodszych adeptów piłki nożnej z następujących drużyn: WLKS Krakus I i II, Hutnik Kraków I i II, For Fun Kraków, AP Wieliczka I i II oraz SMS Kraków. W tym turnieju nie była prowadzona klasyfikacja punktowa. Każdy zespół mógł już na samym początku zostać zwycięzcą. Chłopcy rozegrali dużo spotkań system każdy z każdym. W turnieju wpadało wiele bramek, było dużo emocji w każdym meczu. Wszyscy byli bardzo zaktywizowani sportowo, zarówno dzieci, jaki i rodzice. Na zakończenie turnieju, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe medale, koszulki, puchary, nagrody rzeczowe oraz poczęstunek. Przekazem w tym turnieju było to, że medale na szyjach Skrzatów zawieszali zawodnicy WLKS Krakus, występujący w klubie, jako Młodzieżowcy. Oni kilka lat temu, rozpoczynali przygodę właśnie, jako tzw. Skrzaty. Wspólne zdjęcia, nagrody, podziękowania i głośne, „hip, hip, hurra…”, to zawsze motywacja, żeby tworzyć kolejne, tego typu turnieje z myślą o najmłodszych.

Kolejny dzień – etap turnieju, to niedziela 08.12.2019 i rozgrywki dla Młodzieżowców (Juniorów). W tym dniu w zmaganiach piłkarskich wystąpiły takie zespoły jak: WLKS Krakus, Hutnik Kraków, Górnik Wieliczka, Kmita Zabierzów. Prawie 50 dojrzałych zawodników, którzy swoją karierę rozpoczynali, jako 5-6 latki. Drugi etap turnieju w nazwie Mikołajkowy, ale nikt z zawodników nie chciał rozdawać prezentów przeciwnikowi. Wszystkie zespoły prezentowały wysokie umiejętności techniczno-taktyczne, na boisku. Każda z drużyn starała się dominować na boisku i walczyć o zwycięstwo, co przełożyłoby się na zwycięstwo w całym turnieju. Pomimo wysoko postawionej poprzeczki sportowej nikt z uczestników nie zapominał o zasadach fair-play. Najlepszym zespołem Turnieju Mikołajkowego, okazał się zespół Górnika Wieliczka, drugie miejsce zajął Hutnik Kraków, trzecie WLKS Krakus, a czwarte Kmita Zabierzów. Na zakończenie turnieju, każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe medale, koszulki sportowe, puchary, sprzęt sportowy oraz poczęstunek. Najważniejszym przekazem tego turnieju był akcent wręczania medali. Uczestniczyli w tym Nasi najmłodsi podopieczni Skrzaty, którzy na szyjach swoich starszych kolegów, zawiesili medale. Ważne w tym, co robimy, jest chęć bycia lepszym i trwać w tym, co Nas takimi robi. Turniej Mikołajkowy z WLKS Krakus przy wsparciu imprezy przez Miasto Kraków, pozwolił wszystkim zdobyć kolejne doświadczenie sportowe oraz spędzić czas z ludźmi, którzy widzą w tym pasję i satysfakcję z działania w sporcie dzieci i młodzieży. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo, trenerom, rodzicom za zaangażowanie oraz Miastu Kraków za współorganizację turnieju.

Galerie zdjęć z turnieju są dostępne na naszym profilu FB:

Turniej Skrzat

Turniej Młodzieżowiec