ZAKOŃCZENIE SEZONU MŁODZIKÓW

Dwoma remisami zakończyli ligowe zmagania w rundzie wiosennej młodzicy Krakusa.
II Liga Młodzików D1 (Grupa 13) 16.06.2021
Orzeł Piaski Wielkie – Krakus Swoszowice 2:2 (0:2)
Krakus: Łukasiewicz – Czaderski, Gawor, Jasiński, Kasprowicz, Książek, Kucharski, Matyas⚽⚽, Polaszek oraz Frankowski, Kołodziejczak, Kozioł, Owczarek, Taraszkiewicz, Wojciechowski
Środowe spotkanie swoszowiccy młodzicy rozpoczęli wybornie – strzelając w odstępie kilkudziesięciu sekund dwie bramki. Gospodarze bardzo szybko doszli do siebie i przez resztę połowy gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.
Po przerwie swój wyczyn z pierwszych minut spotkania zawodnicy Krakusa chcieli powtórzyć, jednak kiepska skuteczność pod bramką rywala nie pozwoliły na podwyższenie prowadzenia.
Kompletnie niezrażeni przewagą rywala, młodzicy Orła konsekwentnie dążyli do zdobycia gola kontaktowego a następnie wyrównania i ta sztuka udała im się w końcówce meczu.
II Liga Młodzików D1 (Grupa 13) 24.06.2021
Krakus Swoszowice – Milenium Skawina 2:2 (0:1)
Krakus: Wojciechowski – Czaderski, Gawor⚽, Jasiński, Kasprowicz, Książek, Matyas⚽, Owczarek, Taraszkiewicz oraz Baran, Frankowski, Kołodziejczak, Kozioł, Kucharski
Ostatni mecz ligowy zgodnie z przewidywaniami przyniósł nie lada emocje kibicom, którzy mimo niesprzyjających prognoz pojawili się na obiekcie w Swoszowicach. Pogoda dała o sobie znać, kiedy spotkanie na kilkanaście minut musiało zostać przerwane z powodu intensywnych odpadów deszczu z gradem.
Do tego momentu na murawie nie działo się nic godnego odnotowania. Po wymuszonej przerwie lepiej radzili sobie przyjezdni ze Skawiny, dokumentując przewagę zdobytą bramką.
Druga połowa przyniosła w końcu emocje wyłącznie piłkarskie. Najpierw do wyrównania doprowadzili młodzicy Krakusa. Podrażnieni takim obrotem spraw piłkarze Milenium rzucili się do szaleńczych ataków co przyniosło skutek kilka minut później.
Napór gości nieco osłabł, co pozwoliło „rozkręcić się” zawodnikom ze Swoszowic, którzy przed końcem spotkania ponownie doprowadzili do wyrównania.
Ostatnie minuty to prawdziwe „oblężenie” bramki Krakusa, który bronił się we własnym polu karnym niemal całą drużyną. Taka taktyka przyniosła skutek i do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.
BONUS
Ostatnim akcentem zakończonego sezonu 2020/2021 był mecz sparingowy rozegrany w minioną niedzielę na obiekcie przy ul. Parkowej, gdzie rywalizowaliśmy z zespołem Kabla. Dla wielu zawodników była to pierwsza okazja do gry na dużym boisku (11v11). Z uwagi na wyjazdy wakacyjne, drużyna Krakusa stawiła się na spotkanie w dość okrojonym, jak na realia piłki nożnej 11.-osobowej, składzie.
Sparing 27.06.2021
Kabel – Krakus Swoszowice 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Krakus: Wojciechowski – Kołodziejczak, Książek, Frankowski, Gątkiewicz – Czaderski, Matyas, Rebes – Kozioł, Gawor⚽⚽, Taraszkiewicz oraz Sobecki